IP Video Sistemleri

IP Video Sistemleri

IP Video Sistemleri, internet teknolojilerinin gelişmesiyle hızla yayılan IP (Internet Protocol) kamera sistemleri konusunda müşteri ihtiyaçlarını karşılayan Yüzdeyüz Güvenlik, bu alanda da tecrübesiyle öne çıkıyor.

IP sistemlerin analog sistemlerden temel farkı, kameralardan gelen görüntünün analog değil, dijital olarak bilgisayar ağ bağlantısı üzerinden transfer edilmesi. Bu dijital görüntü, ağ video kaydedicileri (NVR) tarafından sunucularda saklanıyor. İnternet üzerinden bu sunucuya ulaşabilen tüm bilgisayarlardan ya da telefon gibi mobil cihazlardan görüntüleri izlemek mümkündür.

Yüzdeyüz Güvenlik, varolan birikimiyle; IP sistemlerinin beraberinde getirdiği bant genişliği, ağ altyapısı gibi gereksinimleri en etkili şekilde karşılayarak, müşterilerinin uzun yıllar kullanacağı sistemler kuruyor. Bunun yanı sıra, IP kameralarda bulunan çeşitli video sıkıştırma tekniklerinin nerede ve nasıl kullanılması gerektiği konusunda müşterilerini eğitiyor. Verdiği eğitimlerle güvenlik sisteminde ve bilgisayar ağlarında oluşabilecek sorunların önüne geçiyor.

Analog sistemlerde olduğu gibi IP sistemlerde de tüm kameralara hızla ulaşmak çok önemlidir. Yüzdeyüz Güvenlik’in sunduğu çözümlerle hem analog hem de ip kameraları eş zamanlı kullanabilir.. Böylece müşterilerinin halihazırdaki analog yatırımlarını koruyup, IP sistemlere geçiş yapmalarına olanak veriyor. Ayrıca Yüzdeyüz Güvenlik’in sunduğu ağ video kaydedicileri (NVR) uzun testlerden geçmiş, hataya dayanıklı sistemlerdir ve videonun güvenle saklanmasına olanak veriyorlar.